Kim jesteśmy :


Dorota Priebe – Kubiak

Ashtanga Yoga/Vinyasa Yoga / Joga hormonalna/Sesje Access Bars®

Swoją podróż z Ashtanga Yogą rozpoczęłam w 2012 roku. To była miłość od pierwszego świadomego oddechu. Dostałam narzędzie do poznania siebie i rozwoju osobistego. Od tamtej pory praktyka jogi jest częścią mojego życia, dodaje mi sił i pozwala odnaleźć się w każdej sytuacji. Jestem certyfikowanym instruktorem jogi oraz certyfikowanym nauczycielem jogi RYT200 w standardzie Yoga Alliance.  Od 2016 roku prowadzę zajęcia tradycyjnej Ashtanga Yogi oraz nowoczesnej Vinyasy. Na własnej skórze doświadczyłam praktyki jogi w ciąży. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałam podczas wieloletniej, nieprzerwanej praktyki pod okiem doświadczonej nauczycielki, asystując jej na zajęciach oraz uczestnicząc w ponad dwudziestu warsztatach i kursach z nauczycielami z Polski i świata, także autoryzowanymi przez Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore (KPJAYI) m.in. Max Czenszak, Tylor Hunt, Mark Flint, Mati Guerra, Mateusz Deker, Nancy Gilgoff, Ewelina Bejgrowicz, Krystian Mesjasz, Justyna Jaworska. Dwukrotnie uczestniczyłam w warsztatach Gosi Kobus-Kwiatkowiskiej z anatomiajogi.pl. Odkąd zostałam mamą poszukuję więcej łagodności w praktyce jogi. Równoważę ognistą Ashtange subtelnymi formami pracy z ciałem i umysłem. Zgłębiam pracę z dźwiękiem (mantry), oddechem (pranajama) i medytację. Fascynuje mnie mnogość narzędzi, jakie oferuje joga. W 2019 roku ukończyłam kurs medytacji Prana Vidya oraz Mantra Yogi prowadzone przez Quaternity Institute.  W lipcu 2020 odbyłam szkolenie z treningu mięśni dna miednicy z fizjoterapeutką uroginekologiczną Elżbietą Furman. Ukończyczyłam również kurs jogi hormonalnej z pierwszą polską certyfikowaną nauczycielką tej metody Ireną Kertyczak. Jestem też certyfikowanym praktykiem terapii holistycznej Access Bars®,  aby móc pomagać innym osiągnąć spokój, równowagę, radość w życiu nie tylko za pomocą jogi. W 2018 roku zrealizowałam swoje największe marzenie tworząc studio Stan Harmonii. Udało mi się zgromadzić wspaniały zespół nauczycielek i masażystów, aby każdy mógł holistycznie zadbać o siebie i odnaleźć swoją drogę do Stanu Harmonii. Z wykształcenia geodetka, prywatnie żona, mama i szczęśliwy człowiek.

Beata Tietze

Yin Yoga

Mam na imię Beata. Jestem kobietą, która lubi poszukiwać, poznawać i odkrywać. Z Jogą przyjaźnimy się od 9 lat i nie chodzi tylko o Asanę na macie. Długo byłam związana z Ashtanga Yoga, w miedzy czasie zaprzyjaźniłam się z Kundalini, a sama prowadzę zajęcia z łagodnej Yin Yogi. Bliska memu sercu jeż też medytacja, zatrzymanie w ciszy i wsłuchanie się w siebie. Moje poszukiwania zaprowadziły mnie do Indii, gdzie udałam się trzy razy aby poczuć i i zrozumieć, że wszystko czego potrzebuję mam blisko siebie....bo w Sobie.
W Indiach praktykowałam w instytucie Ashtanga Yoga w Mysore. Ukończyłam certyfikowany roczny kurs Nauczyciela Yogi prowadzony przez Quaternity Institute. Obecnie jestem w trakcie certyfikowane kursu Mindfulness.
Moją pasją są podróże i gotowanie. Z każdej podróży przywożę nowe smaki, którymi uwielbiam się dzielić. Moją maksymą życiową jest „Tu i teraz”, co nie oznacza, że nie pamiętam o przeszłości, ani nie myślę o przyszłości. Tylko na te dwie rzeczy nie mam wpływu, więc je akceptuje, a żyje Teraz. Kocham życie i ludzi.

Łukasz Kubiak

Masaż Klasyczny/ Masaż KOBIDO/ Masaż bambusami/ Masaż gorącymi kamieniami, muszlami/ Masaż hinduski

Masażem chciałem się zająć od dawna, ale wsłuchując się w nieprzychylne podszepty z otoczenia, porzuciłem ten pomysł na kilka lat. Ostatecznie jednak zrobiłem kurs masażu klasycznego i jestem w trakcie zdobywania tytułu zawodowego masażysty. Fascynuje mnie ten rodzaj pracy z ciałem i możliwość realnej pomocy drugiemu człowiekowi. Poprzez odpowiednią mobilizację mięśni i stawów osiągamy nie tylko efekt relaksu, ale i realną poprawę zdrowia i samopoczucia. Każdą wolna chwilę poświęcam na rozwój i zdobywanie wiedzy. W roku 2020 ukończyłem kurs japońskiego masaż twarzy KOBIDO, kurs masażu bambusami i gorącymi kamieniami. Odbyłem również szkolenie dotyczące pracy z powięzią i automasażu, szkolenie na temat bólu głowy i manualnych metod leczenia napięć i dysfunkcji, podstawy masaży tkanek głębokich. W styczniu 2021 ukończyłem kurs masażu hinduskiego i masażu gorącymi muszlami Lava Shells.

Joanna Wilgorska

Joga klasyczna (na dobry wieczór/ na dzień dobry) / Yoga Nidra

„Zdrowie jest bogactwem.
Spokój umysłu jest szczęściem.
Joga wskazuje drogę."
- Swami Vishnudevananda
Joga to dla mnie miłość i radość. Łączy mnie z energią życia.
Tradycyjnie joga to przede wszystkim ponadczasowa i uniwersalna nauka o dobrym życiu. Nauka, którą poznajemy i zgłębiamy głównie poprzez praktykę. Zapukała do moich drzwi kilkanaście lat temu, Otworzyłam je i od tego czasu już się właściwie nie rozstajemy. Pojawiały się krótsze i dłuższe przerwy w praktyce jednak zawsze wracałam. Dzisiaj praktykuję 24/7 :) Kilkanaście lat mieszkałam za granicą i uczyłam się jogi w różnych miejscach na świecie (w tym ponad 6 miesięcy w Indiach) od wielu
nauczycieli. Kilka lat temu odkryłam moją wewnętrzną nauczycielkę i teraz to w jej słowa najbardziej się wsłuchuję.
Praktykuję jogę, której zasady opisał już ponad dwa tysięce lat temu w „Jogasutrach“ indyjski filozof Patandźali, tzw. ośmiostopniową ścieżkę jogi.

Karolina Chomacka

Ashtanga Yoga / Vinyasa Yoga

Mam na imię Karolina. Praktykuję jogę od początku 2019r.  Czuję jednak, jakbym była z nią związana od zawsze. Na pierwsze zajęcia z jogi trafiłam jako dziecko i musiałam uczestniczyć w nich pod opieką mamy. Pamiętam jak świetnie się po nich czułam – radosna, ale wyciszona no i z ogromnymi zakwasami, które trzymały mnie chyba z dobry tydzień. Do Stanu Harmonii trafiłam przypadkiem, przez kurs wprowadzający , który prowadziła moja nauczycielka Dorota Priebe-Kubiak. Od razu trafiłam na Ashtanga Yogę i zakochałam się w tej metodzie. Praktyka zagościła na co dzień w moim życiu. Podczas porannych zajęć Mysore asystowałam mojej nauczycielce, uczyłam się korek, a następnie zaczęłam pomagać na kursach wprowadzających, zarażając kolejne osoby pasją do tradycyjnej Ashtanga Yogi. Wciąż się rozwijam i uczestniczę w różnych warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami z Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore m. in. z Mateuszem Dekerem z pozycji odwróconych oraz z Krystianem Mesjaszem z Pierwszej i Drugiej Serii Ashtanga Yogi oraz  Vinyasa Yogi dla czterech żywiołów. Jestem certyfikowanym instruktorem jogi i trenerem personalnym. Ukończyłam dietetykę kliniczną na Collegium Medicum UMK. W tej dziedzinie również intensywnie się szkolę i rozwijam. Uważam, że odpowiednie nawyki żywieniowe są doskonałym uzupełnieniem świadomego stylu życia związanego nierozerwalnie z praktyką jogi. Specjalizuję się w dietetyce sportowej, żywieniu w rożnych jednostkach chorobowych oraz bilansowaniu diety wegetarian i wegan.

Stenia Antosiak

Ashtanga Yoga

Mam na imię Stenia. Moja przygoda z jogą zaczęła się w 2014 roku, bo poszukiwałam elastyczności, potrzebnej do pole dance, który w tamtym czasie uprawiałam. Do tamtej pory joga kojarzyła mi się,  raczej czymś nudnym, statycznym i wyjątkowo nie dla mnie. Tak trafiłam na Ashtange Yogę, ponieważ jest najbardziej dynamiczną odmianą jogi. Na pierwszych zajęciach okazało się, jak bardzo wcześniej się myliłam. Joga na stałe zagościła w moim życiu i stała się największą pasją. W wolnym czasie, staram się powiększać wiedzę z zakresu metod nauczania tradycyjnej Ashtangi na co dzień praktykując oraz biorąc udział w warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami metody z instytutu KPJAY z Mysore (Taylor Hunt, Laruga Glaser, Krystian Mesjasz, Ewelina Bejgrowicz, David Robson, Jelena Vesić), asystuję swojej nauczycielce w kolejnych edycjach kursów wprowadzających ucząc się udzielania korekt. Chcę wspierać każdego ucznia, który trafia na zajęcia, zarażać go pasją do tradycyjnej Ashtanga Yogi i widzieć, że wychodzi z shali zadowolony i odprężony.

Magda Rzepka

Hatha Yoga na dzień dobry/ Relaks w dźwiękach/ Masaż Lomi Lomi i dźwiękiem

Praca z ciałem, oddechem, umysłem poprzez jogę, relaks, masaże.
JOGĘ praktykuję ponad 15 lat jest to prawdziwa przygoda i pasja. Na przełomie tych lat poznałam różne ścieżki jogi, gdzie najwięcej czasu spędziłam w praktyce metody B.K.S. Iyengar. Uczestniczyłam i uczestniczę w warsztatach jogi i medytacji u cudownych nauczycieli. Duża wdzięczność: dla Darka Zelisa za różnorodność i pierwsze kroki Jogi z metodą Iyengar, dla Jurka Jaguckiego za 3 letnie możliwości doświadczania siebie w  co miesięcznych spotkać w Szczecinie, w kontakcie z jogą i Zen. Duża wdzięczność za spotkania warsztatowe z Jurkiem Jaguckim, Konradem Kocotem, Ewą Wardzałą, księdzem Joe Pereira, Katarzyną Peka i Darkiem Zelisa.
Joga otworzyła mnie na własny rozwój, na pokonywanie własnych ograniczeń, na nowe smaki życia. Uruchomiła świadomość ciała i oddechu. Jest obecna w moim życiu każdego dnia. Jogę łączę z różnymi warsztatami rozwojowymi, z różnymi formami pracy z ciałem, energią, dźwiękiem co pozwala wzrastać mojej praktyce i mnie samej. Mam cudowną nauczycielkę – mentorkę Agnieszka Sypek Piniak, przy której kroczę w swoim rozwoju, czerpię wiedzę różnych kultur i starych tradycji, pogłębiam swoją świadomość. Dziękuję.
Moje długoletnie doświadczenie pracy w korporacji pokazało mi jak ważna jest równowaga między działaniem, a odpoczynkiem, relaks i regeneracja.Stąd odkryłam swoją pasję do wprowadzania w stan spokoju, oddechu i ukojenia.

Oprócz zajęć jogi również w okresie wakacyjnym SUP joga na deskach na wodzie, koncertów relaksacyjnych w dźwiękach zapraszam na masaże i sesje access:

- Hawajski masaż Lomi Lomi Nui (ukończyłam kurs Kino Mana zgodnie z programem Aloha International)

- masaż Misami Tybetańskimi w dźwiękach i wibracji (Kurs I i II stopnia masażu dźwiękiem NADIGONG – INSTYTUT DŹWIĘKU Leszek Angulski )

- sesje Access Bars  oraz Access Body Process  (certyfikowane kursy)

Karolina Sumińska

Ashtanga Yoga

Na macie od 2015 roku. Od początku praktykuję Ashtanga Jogę pod okiem Eweliny Bejgrowicz. Przypadkowa decyzja o wybraniu się na zajęcia jogi stała się początkiem przygody życia! Bardzo szybko włączyłam regularną praktykę do mojej codzienności, co zaowocowało pierwszą podróżą do Indii w 2018 roku.  Spędziłam w Mysore dwa miesiące, praktykując pod okiem Guru Sharatha Joisa w instytucje KPJAYI (dzisiaj Sharath Yoga Center) w Indiach.
Regularnie uczestniczę w warsztatach z nauczycielami autoryzowanymi przez KPJAYI/SYC takimi jak Taylor Hunt, Lucas Carvalho, Mati Guerra czy Max Czenszak.
Choć początkowo traktowałam jogę jako przygodę, dziś praktyka to stały element mojego życia, który jest środkiem do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas pierwszej podróży do Mysore zainteresowałam się ajurwedą. Odbyłam wtedy kurs masażu ajurwedyjskiego Abhyanga u Lekhan Lava. Zgłębianiu wiedzy na temat żywienia i dbania o zdrowie wg. ajurwedy poświęciłam kolejną podróż do Indii. Naukę kontynuuje do dnia dzisiejszego, regularnie spotykając się z moją nauczycielką dr Padmini Ranganathan na lekacjach online.

W pewnym momencie na mojej ścieżce rozwoju pojawiła się uważność. Ukończyłam kurs z zakresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz szkolenia w Mindful Schools-101: Mindfulness Foundations i Palouse Mindfulness. Uważność stanowi uzupełnienie mojej praktyki i sprawia mi ogromną radość.
Stawiam na balans, uważny ruch i głęboki oddech ! :)

Justyna Nita

Kundalini Yoga

Sat Nam! Mam na imię Justyna, a moje duchowe imię to Liv Dasprem Kaur.

Jestem certyfikowanym nauczycielem Kundalini Jogi, który zdobyłam na rocznym Międzynarodowym Kursie Nauczycielskim Kundalini Yog, jak nauczał Yogi Bhajan, certyfikowany przez Kundalini Research Institute (KRI).

Miałam możliwość wzrastania pod kierunkiem Sadhany Singha oraz Hari Bhajan, którzy mistrzowsko przeprowadzili mnie przez proces zmian, transformacji i uzdrawiania. Proces ten zaczął się dużo wcześniej, gdy pierwszy raz trafiłam na lekcje Kundalini Jogi. Doświadczyłam  niesamowicie szybkiego wpływ na ciało i umysł poprzez złagodzenie stresu, poprawieniu samooceny, zwiększeniu swojej kreatywności,  wewnętrznego spokoju i zwiększeniu swojej energii życiowej. Dlatego też chcę dzielić się z Wami tym, co pomaga Nam lepiej żyć!