Kim jesteśmy :


Dorota Priebe – Kubiak

Ashtanga Yoga/Vinyasa Yoga / Joga hormonalna/Sesje Access Bars®

Swoją podróż z Ashtanga Yogą rozpoczęłam w 2012 roku. To była miłość od pierwszego świadomego oddechu. Dostałam narzędzie do poznania siebie i rozwoju osobistego. Od tamtej pory praktyka jogi jest częścią mojego życia, dodaje mi sił i pozwala odnaleźć się w każdej sytuacji. Jestem certyfikowanym instruktorem jogi oraz certyfikowanym nauczycielem jogi RYT200 w standardzie Yoga Alliance.  Od 2016 roku prowadzę zajęcia tradycyjnej Ashtanga Yogi oraz nowoczesnej Vinyasy. Na własnej skórze doświadczyłam praktyki jogi w ciąży. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałam podczas wieloletniej, nieprzerwanej praktyki pod okiem doświadczonej nauczycielki, asystując jej na zajęciach oraz uczestnicząc w ponad dwudziestu warsztatach i kursach z nauczycielami z Polski i świata, także autoryzowanymi przez Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore (KPJAYI) m.in. Max Czenszak, Tylor Hunt, Mark Flint, Mati Guerra, Mateusz Deker, Nancy Gilgoff, Ewelina Bejgrowicz, Krystian Mesjasz, Justyna Jaworska. Dwukrotnie uczestniczyłam w warsztatach Gosi Kobus-Kwiatkowiskiej z anatomiajogi.pl. Odkąd zostałam mamą poszukuję więcej łagodności w praktyce jogi. Równoważę ognistą Ashtange subtelnymi formami pracy z ciałem i umysłem. Zgłębiam pracę z dźwiękiem (mantry), oddechem (pranajama) i medytację. Fascynuje mnie mnogość narzędzi, jakie oferuje joga. W 2019 roku ukończyłam kurs medytacji Prana Vidya oraz Mantra Yogi prowadzone przez Quaternity Institute.  W lipcu 2020 odbyłam szkolenie z treningu mięśni dna miednicy z fizjoterapeutką uroginekologiczną Elżbietą Furman. Ukończyczyłam również kurs jogi hormonalnej z pierwszą polską certyfikowaną nauczycielką tej metody Ireną Kertyczak. Jestem też certyfikowanym praktykiem terapii holistycznej Access Bars®,  aby móc pomagać innym osiągnąć spokój, równowagę, radość w życiu nie tylko za pomocą jogi. W 2018 roku zrealizowałam swoje największe marzenie tworząc studio Stan Harmonii. Udało mi się zgromadzić wspaniały zespół nauczycielek i masażystów, aby każdy mógł holistycznie zadbać o siebie i odnaleźć swoją drogę do Stanu Harmonii. Z wykształcenia geodetka, prywatnie żona, mama i szczęśliwy człowiek.

Beata Tietze

Yin Yoga

Mam na imię Beata. Jestem kobietą, która lubi poszukiwać, poznawać i odkrywać. Z Jogą przyjaźnimy się od 7 lat i nie chodzi tylko o Asanę na macie. Długo byłam związana z Ashtanga Yoga, w miedzy czasie zaprzyjaźniłam się z Kundalini, a sama prowadzę zajęcia z łagodnej Yin Yogi. Bliska memu sercu jeż też medytacja, zatrzymanie w ciszy i wsłuchanie się w siebie. Moje poszukiwania zaprowadziły mnie do Indii, gdzie udałam się trzy razy aby poczuć i i zrozumieć, że wszystko czego potrzebuję mam blisko siebie....bo w Sobie.
W Indiach praktykowałam w instytucie Ashtanga Yoga w Mysore. Ukończyłam certyfikowany roczny kurs Nauczyciela Yogi prowadzony przez Quaternity Institute. Obecnie jestem w trakcie certyfikowane kursu Mindfulness.
Moją pasją są podróże i gotowanie. Z każdej podróży przywożę nowe smaki, którymi uwielbiam się dzielić. Moją maksymą życiową jest „Tu i teraz”, co nie oznacza, że nie pamiętam o przeszłości, ani nie myślę o przyszłości. Tylko na te dwie rzeczy nie mam wpływu, więc je akceptuje, a żyje Teraz. Kocham życie i ludzi.

Wioletta Głyżewska

Kundalini Yoga/ Yoga Nidra

Jestem Wioleta, a moje duchowe imię to Varanjeet Kaur.
Swoją przygodę, która stała się moją drogą zaczęłam w Wielkiej Brytanii. Kiedy stanęłam na macie i poczułam połączenie ciała i duszy zrozumiałam, że jestem u źródła. Kundalini Joga pozwoliła mi poznać siebie i odkryć, co chcę robić w życiu i jak chcę żyć. Joga jest dla mnie poszukiwaniem równowagi między akceptacją tego, jaka jestem, a codziennym podejmowaniem wysiłku do zmiany, rozwoju i transformacji.
Zafascynowana praktyką Kundalini Jogi ukończyłam kurs nauczycielski prowadzony przez międzynarodowy zespół nauczycieli Satya Singh, Sarbjot Kaur, Khalsa i Anja Luhrs. Jedni z nielicznych, którzy praktykowali Kundalini Yogę u samego źródła – Yogi Bhajana. Oprócz certyfikatu dającego możliwość uczenia jogi na całym świecie ukończyłam również kurs jogi w Classic Yoga Traditional School w Rishikesh – Indie.

Łukasz Kubiak

Masaż Klasyczny/ Masaż KOBIDO/ Masaż bambusami/ Masaż gorącymi kamieniami, muszlami/ Masaż hinduski

Masażem chciałem się zająć od dawna, ale wsłuchując się w nieprzychylne podszepty z otoczenia, porzuciłem ten pomysł na kilka lat. Ostatecznie jednak zrobiłem kurs masażu klasycznego i jestem w trakcie zdobywania tytułu zawodowego masażysty. Fascynuje mnie ten rodzaj pracy z ciałem i możliwość realnej pomocy drugiemu człowiekowi. Poprzez odpowiednią mobilizację mięśni i stawów osiągamy nie tylko efekt relaksu, ale i realną poprawę zdrowia i samopoczucia. Każdą wolna chwilę poświęcam na rozwój i zdobywanie wiedzy. W roku 2020 ukończyłem kurs japońskiego masaż twarzy KOBIDO, kurs masażu bambusami i gorącymi kamieniami. Odbyłem również szkolenie dotyczące pracy z powięzią i automasażu, szkolenie na temat bólu głowy i manualnych metod leczenia napięć i dysfunkcji, podstawy masaży tkanek głębokich. W styczniu 2021 ukończyłem kurs masażu hinduskiego i masażu gorącymi muszlami Lava Shells.

Joanna Wilgorska

Joga klasyczna (na dobry wieczór/ na dzień dobry) / Yoga Nidra

„Zdrowie jest bogactwem.
Spokój umysłu jest szczęściem.
Joga wskazuje drogę."
- Swami Vishnudevananda
Joga to dla mnie miłość i radość. Łączy mnie z energią życia.
Tradycyjnie joga to przede wszystkim ponadczasowa i uniwersalna nauka o dobrym życiu. Nauka, którą poznajemy i zgłębiamy głównie poprzez praktykę. Zapukała do moich drzwi kilkanaście lat temu, Otworzyłam je i od tego czasu już się właściwie nie rozstajemy. Pojawiały się krótsze i dłuższe przerwy w praktyce jednak zawsze wracałam. Dzisiaj praktykuję 24/7 :) Kilkanaście lat mieszkałam za granicą i uczyłam się jogi w różnych miejscach na świecie (w tym ponad 6 miesięcy w Indiach) od wielu
nauczycieli. Kilka lat temu odkryłam moją wewnętrzną nauczycielkę i teraz to w jej słowa najbardziej się wsłuchuję.
Praktykuję jogę, której zasady opisał już ponad dwa tysięce lat temu w „Jogasutrach“ indyjski filozof Patandźali, tzw. ośmiostopniową ścieżkę jogi.

Karolina Chomacka

Ashtanga Yoga / Vinyasa Yoga

Mam na imię Karolina. Praktykuję jogę od początku 2019r.  Czuję jednak, jakbym była z nią związana od zawsze. Na pierwsze zajęcia z jogi trafiłam jako dziecko i musiałam uczestniczyć w nich pod opieką mamy. Pamiętam jak świetnie się po nich czułam – radosna, ale wyciszona no i z ogromnymi zakwasami, które trzymały mnie chyba z dobry tydzień. Do Stanu Harmonii trafiłam przypadkiem, przez kurs wprowadzający , który prowadziła moja nauczycielka Dorota Priebe-Kubiak. Od razu trafiłam na Ashtanga Yogę i zakochałam się w tej metodzie. Praktyka zagościła na co dzień w moim życiu. Podczas porannych zajęć Mysore asystowałam mojej nauczycielce, uczyłam się korek, a następnie zaczęłam pomagać na kursach wprowadzających, zarażając kolejne osoby pasją do tradycyjnej Ashtanga Yogi. Wciąż się rozwijam i uczestniczę w różnych warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami z Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore m. in. z Mateuszem Dekerem z pozycji odwróconych oraz z Krystianem Mesjaszem z Pierwszej i Drugiej Serii Ashtanga Yogi oraz  Vinyasa Yogi dla czterech żywiołów. Jestem certyfikowanym instruktorem jogi i trenerem personalnym. Ukończyłam dietetykę kliniczną na Collegium Medicum UMK. W tej dziedzinie również intensywnie się szkolę i rozwijam. Uważam, że odpowiednie nawyki żywieniowe są doskonałym uzupełnieniem świadomego stylu życia związanego nierozerwalnie z praktyką jogi. Specjalizuję się w dietetyce sportowej, żywieniu w rożnych jednostkach chorobowych oraz bilansowaniu diety wegetarian i wegan.

Stenia Antosiak

Ashtanga Yoga

Mam na imię Stenia. Moja przygoda z jogą zaczęła się w 2014 roku, bo poszukiwałam elastyczności, potrzebnej do pole dance, który w tamtym czasie uprawiałam. Do tamtej pory joga kojarzyła mi się,  raczej czymś nudnym, statycznym i wyjątkowo nie dla mnie. Tak trafiłam na Ashtange Yogę, ponieważ jest najbardziej dynamiczną odmianą jogi. Na pierwszych zajęciach okazało się, jak bardzo wcześniej się myliłam. Joga na stałe zagościła w moim życiu i stała się największą pasją. W wolnym czasie, staram się powiększać wiedzę z zakresu metod nauczania tradycyjnej Ashtangi na co dzień praktykując oraz biorąc udział w warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami metody z instytutu KPJAY z Mysore (Taylor Hunt, Laruga Glaser, Krystian Mesjasz, Ewelina Bejgrowicz, David Robson, Jelena Vesić), asystuję swojej nauczycielce w kolejnych edycjach kursów wprowadzających ucząc się udzielania korekt. Chcę wspierać każdego ucznia, który trafia na zajęcia, zarażać go pasją do tradycyjnej Ashtanga Yogi i widzieć, że wychodzi z shali zadowolony i odprężony.

Magda Rzepka

Hatha Yoga na dzień dobry/ Relaks w dźwiękach/ Masaż Lomi Lomi i dźwiękiem

Praca z ciałem, oddechem, umysłem poprzez jogę, relaks, masaże.
JOGĘ praktykuję ponad 15 lat jest to prawdziwa przygoda i pasja. Na przełomie tych lat poznałam różne ścieżki jogi, gdzie najwięcej czasu spędziłam w praktyce metody B.K.S. Iyengar. Uczestniczyłam i uczestniczę w warsztatach jogi i medytacji u cudownych nauczycieli. Duża wdzięczność: dla Darka Zelisa za różnorodność i pierwsze kroki Jogi z metodą Iyengar, dla Jurka Jaguckiego za 3 letnie możliwości doświadczania siebie w  co miesięcznych spotkać w Szczecinie, w kontakcie z jogą i Zen. Duża wdzięczność za spotkania warsztatowe z Jurkiem Jaguckim, Konradem Kocotem, Ewą Wardzałą, księdzem Joe Pereira, Katarzyną Peka i Darkiem Zelisa.
Joga otworzyła mnie na własny rozwój, na pokonywanie własnych ograniczeń, na nowe smaki życia. Uruchomiła świadomość ciała i oddechu. Jest obecna w moim życiu każdego dnia. Jogę łączę z różnymi warsztatami rozwojowymi, z różnymi formami pracy z ciałem, energią, dźwiękiem co pozwala wzrastać mojej praktyce i mnie samej. Mam cudowną nauczycielkę – mentorkę Agnieszka Sypek Piniak, przy której kroczę w swoim rozwoju, czerpię wiedzę różnych kultur i starych tradycji, pogłębiam swoją świadomość. Dziękuję.
Moje długoletnie doświadczenie pracy w korporacji pokazało mi jak ważna jest równowaga między działaniem, a odpoczynkiem, relaks i regeneracja.Stąd odkryłam swoją pasję do wprowadzania w stan spokoju, oddechu i ukojenia.

Oprócz zajęć jogi również w okresie wakacyjnym SUP joga na deskach na wodzie, koncertów relaksacyjnych w dźwiękach zapraszam na masaże i sesje access:

- Hawajski masaż Lomi Lomi Nui (ukończyłam kurs Kino Mana zgodnie z programem Aloha International)

- masaż Misami Tybetańskimi w dźwiękach i wibracji (Kurs I i II stopnia masażu dźwiękiem NADIGONG – INSTYTUT DŹWIĘKU Leszek Angulski )

- sesje Access Bars  oraz Access Body Process  (certyfikowane kursy)