Kim jesteśmy :


Dorota Priebe – Kubiak

Ashtanga Yoga/Vinyasa Yoga / Joga hormonalna/Sesje Access Bars®

Swoją podróż z Ashtanga Yogą rozpoczęłam w 2012 roku. To była miłość od pierwszego świadomego oddechu. Dostałam narzędzie do poznania siebie i rozwoju osobistego. Od tamtej pory praktyka jogi jest częścią mojego życia, dodaje mi sił i pozwala odnaleźć się w każdej sytuacji. Jestem certyfikowanym instruktorem jogi i od 2016 roku prowadzę zajęcia tradycyjnej Ashtanga Yogi oraz nowoczesnej Vinyasy. Na własnej skórze doświadczyłam praktyki jogi w ciąży. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałam podczas wieloletniej, nieprzerwanej praktyki pod okiem doświadczonej nauczycielki, asystując jej na zajęciach oraz uczestnicząc w ponad dwudziestu warsztatach i kursach z nauczycielami z Polski i świata, także autoryzowanymi przez Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore (KPJAYI) m.in. Max Czenszak, Tylor Hunt, Mark Flint, Mati Guerra, Mateusz Deker, Nancy Gilgoff, Ewelina Bejgrowicz, Krystian Mesjasz, Justyna Jaworska. Dwukrotnie uczestniczyłam w warsztatach Gosi Kobus-Kwiatkowiskiej z anatomiajogi.pl. Odkąd zostałam mamą poszukuję więcej łagodności w praktyce jogi. Równoważę ognistą Ashtange subtelnymi formami pracy z ciałem i umysłem. Zgłębiam pracę z dźwiękiem (mantry), oddechem (pranajama) i medytację. Fascynuje mnie mnogość narzędzi, jakie oferuje joga. W 2019 roku ukończyłam kurs medytacji Prana Vidya oraz Mantra Yogi prowadzone przez Quaternity Institute.  W lipcu 2020 odbyłam szkolenie z treningu mięśni dna miednicy z fizjoterapeutką uroginekologiczną Elżbietą Furman. Ukończyczyłam również kurs jogi hormonalnej z pierwszą polską certyfikowaną nauczycielką tej metody Ireną Kertyczak. Jestem też certyfikowanym praktykiem terapii holistycznej Access Bars®,  aby móc pomagać innym osiągnąć spokój, równowagę, radość w życiu nie tylko za pomocą jogi. W 2018 roku zrealizowałam swoje największe marzenie tworząc studio Stan Harmonii. Udało mi się zgromadzić wspaniały zespół nauczycielek i masażystów, aby każdy mógł holistycznie zadbać o siebie i odnaleźć swoją drogę do Stanu Harmonii. Z wykształcenia geodetka, prywatnie żona, mama i szczęśliwy człowiek.

Beata Tietze

Yin Yoga

Mam na imię Beata. Jestem kobietą, która lubi poszukiwać, poznawać i odkrywać. Z Jogą przyjaźnimy się od 7 lat i nie chodzi tylko o Asanę na macie. Długo byłam związana z Ashtanga Yoga, w miedzy czasie zaprzyjaźniłam się z Kundalini, a sama prowadzę zajęcia z łagodnej Yin Yogi. Bliska memu sercu jeż też medytacja, zatrzymanie w ciszy i wsłuchanie się w siebie. Moje poszukiwania zaprowadziły mnie do Indii, gdzie udałam się trzy razy aby poczuć i i zrozumieć, że wszystko czego potrzebuję mam blisko siebie....bo w Sobie.
W Indiach praktykowałam w instytucie Ashtanga Yoga w Mysore. Ukończyłam certyfikowany roczny kurs Nauczyciela Yogi prowadzony przez Quaternity Institute. Obecnie jestem w trakcie certyfikowane kursu Mindfulness.
Moją pasją są podróże i gotowanie. Z każdej podróży przywożę nowe smaki, którymi uwielbiam się dzielić. Moją maksymą życiową jest „Tu i teraz”, co nie oznacza, że nie pamiętam o przeszłości, ani nie myślę o przyszłości. Tylko na te dwie rzeczy nie mam wpływu, więc je akceptuje, a żyje Teraz. Kocham życie i ludzi.

Wioletta Głyżewska

Kundalini Yoga/ Yoga Nidra

Jestem Wioleta, a moje duchowe imię to Varanjeet Kaur.
Swoją przygodę, która stała się moją drogą zaczęłam w Wielkiej Brytanii. Kiedy stanęłam na macie i poczułam połączenie ciała i duszy zrozumiałam, że jestem u źródła. Kundalini Joga pozwoliła mi poznać siebie i odkryć, co chcę robić w życiu i jak chcę żyć. Joga jest dla mnie poszukiwaniem równowagi między akceptacją tego, jaka jestem, a codziennym podejmowaniem wysiłku do zmiany, rozwoju i transformacji.
Zafascynowana praktyką Kundalini Jogi ukończyłam kurs nauczycielski prowadzony przez międzynarodowy zespół nauczycieli Satya Singh, Sarbjot Kaur, Khalsa i Anja Luhrs. Jedni z nielicznych, którzy praktykowali Kundalini Yogę u samego źródła – Yogi Bhajana. Oprócz certyfikatu dającego możliwość uczenia jogi na całym świecie ukończyłam również kurs jogi w Classic Yoga Traditional School w Rishikesh – Indie.

Beata Klunder

Masaż LOMI LOMI NUI

"Raz rozpoczęta nauka masażu nigdy się nie kończy. Trwa cały czas, a każde kolejne doświadczenie prowadzi cię coraz głębiej i coraz wyżej. Masaż jest jedną z najbardziej subtelnych sztuk – i nie jest to tylko kwestia doskonałych umiejętności, ale raczej miłości.'' Nazywam się Beata Klunder Jestem Certyfikowanym Praktykiem masażu Lomi Lomi Akamana od 2016r. W 2019r. ukończyłam trening KINO MANA I i II poziom u Marty Gierczyńskiej Lomi Lomi Nui (Aloha International). Kiedy postawiłam wszystko na to aby móc praktykować Lomi Lomi to była miłość od pierwszego wejrzenia i spotkanie które było punktem zwrotnym w moim życiu. Dotyk Lomi Lomi jest dla mnie bramą w rozwoju osobistym to moja droga poznawania siebie i zmiany postawy życia. To prawdziwy zaszczyt móc uczestniczyć i wspierać rozwój innych osób,służyć i odkrywać miłość, szacunek i współczucie do drugiego człowieka. Obecnie prowadzę sesje masażu Lomi Lomi Nui w Bydgoszczy lub Toruniu

Łukasz Kubiak

Masaż Klasyczny/ Masaż KOBIDO/ Masaż bambusami/ Masaż gorącymi kamieniami, muszlami/ Masaż hinduski

Masażem chciałem się zająć od dawna, ale wsłuchując się w nieprzychylne podszepty z otoczenia, porzuciłem ten pomysł na kilka lat. Ostatecznie jednak zrobiłem kurs masażu klasycznego i jestem w trakcie zdobywania tytułu zawodowego masażysty. Fascynuje mnie ten rodzaj pracy z ciałem i możliwość realnej pomocy drugiemu człowiekowi. Poprzez odpowiednią mobilizację mięśni i stawów osiągamy nie tylko efekt relaksu, ale i realną poprawę zdrowia i samopoczucia. Każdą wolna chwilę poświęcam na rozwój i zdobywanie wiedzy. W roku 2020 ukończyłem kurs japońskiego masaż twarzy KOBIDO, kurs masażu bambusami i gorącymi kamieniami. Odbyłem również szkolenie dotyczące pracy z powięzią i automasażu, szkolenie na temat bólu głowy i manualnych metod leczenia napięć i dysfunkcji, podstawy masaży tkanek głębokich. W styczniu 2021 ukończyłem kurs masażu hinduskiego i masażu gorącymi muszlami Lava Shells.

Joanna Wilgorska

Joga na dobry wieczór/ Joga na dzień dobry

„Zdrowie jest bogactwem.
Spokój umysłu jest szczęściem.
Joga wskazuje drogę."
- Swami Vishnudevananda
Joga to dla mnie miłość i radość. Łączy mnie z energią życia.
Tradycyjnie joga to przede wszystkim ponadczasowa i uniwersalna nauka o dobrym życiu. Nauka, którą poznajemy i zgłębiamy głównie poprzez praktykę. Zapukała do moich drzwi kilkanaście lat temu, Otworzyłam je i od tego czasu już się właściwie nie rozstajemy. Pojawiały się krótsze i dłuższe przerwy w praktyce jednak zawsze wracałam. Dzisiaj praktykuję 24/7 :) Kilkanaście lat mieszkałam za granicą i uczyłam się jogi w różnych miejscach na świecie (w tym ponad 6 miesięcy w Indiach) od wielu
nauczycieli. Kilka lat temu odkryłam moją wewnętrzną nauczycielkę i teraz to w jej słowa najbardziej się wsłuchuję.
Praktykuję jogę, której zasady opisał już ponad dwa tysięce lat temu w „Jogasutrach“ indyjski filozof Patandźali, tzw. ośmiostopniową ścieżkę jogi.

Karolina Chomacka

Ashtanga Yoga / Vinyasa Yoga

Mam na imię Karolina. Praktykuję jogę od początku 2019r.  Czuję jednak, jakbym była z nią związana od zawsze. Na pierwsze zajęcia z jogi trafiłam mając naście lat i musiałam uczestniczyć w nich z mamą jako opiekunem. Pamiętam jak świetnie się po nich czułam – radosna, ale wyciszona no i z ogromnymi zakwasami, które trzymały mnie chyba z dobry tydzień. Do Stanu Harmonii trafiłam przypadkiem, przez kurs wprowadzający , który prowadziła moja nauczycielka Dorota Priebe-Kubiak. Od razu trafiłam na Ashtanga Yogę i zakochałam się w tej metodzie. Praktyka zagościła na codzień w moim życiu. Podczas porannych zajęć Mysore asystowałam mojej nauczycielce, uczyłam się korek, a następnie zaczęłam pomagać na kursach wprowadzających, zarażając kolejne osoby pasją do tradycyjnej Ashtanga Yogi. Próbowałam też praktyki w innych podejściach, jednak żadna inna metoda nie przemawia do mnie w tak intensywny sposób. W ciąż się rozwijam i uczestniczę w różnych warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami z Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore m. in. z Mateuszem Dekerem z pozycji odwróconych oraz z Krystianem Mesjaszem z Pierwszej i Drugiej Serii Ashtanga Yogi oraz  Vinyasa Yogi dla czterech żywiołów.