Miało być co innego, ale wciągnął mnie wir zmian

Miało być co innego, ale wciągnął mnie wir zmian

Ależ długo mnie tu nie było! Przez 2 ostatnie miesiące moje myśli krążyły raczej wokół jednego tematu: remontu nowej siedziby szkoły i wszystkiego co się z tym wiąże.  Dodatkowo Janka miała przerwę w żłobku. Tyle gwoli tłumaczenia się.

Dziś chciałam napisać o czymś zupełnie innym, ale wena nie wybiera, tylko przychodzi znienacka.

Wiele inspiracji czerpię ostatnio z przemówień Ajahna Brahma. Jego buddyjskie mądrości przekazywane w sposób bardzo przystępny i zabawny, wiele mi dają. Zachęciłam nawet mojego męża do wspólnego słuchania. Czasem w  żartach nazywam Łukasza hejterem, bo jest moim kubłem zimnej wody w wielu sytuacjach. Nie mniej Ajahn Brahm do niego również przemówił, a to już nie lada rekomendacja. 😀

Wracając do tematu.  W jednym z przemówień Ajahn Brahm opowiadał historię, jak budował wraz z innymi mnichami buddyjskimi klasztor. Osobiście postawił fragment muru, w którym 2 cegły były krzywe i od razu rzucały się w oczy. Miesiącami chodził poirytowany tym faktem i wyzywał siebie w myślach. Aż pewnego dnia na budowę przyszedł człowiek, który powiedział, że ta ściana jest piękna. Na co, Ajahn Brahn, wtedy młody mnich, zapytał go czy jest ślepy i nie widzi tych dwóch skrzywionych cegieł. Przybysz odpowiedział mu, że owszem te dwie wady mu nie umknęły, ale widzi też 998 dobrze położonych cegieł. Wtedy ten młody mnich zrozumiał, że to on był ślepy, bo nie widział nic po za swoimi błędami. Po tej sytuacji całkowicie zmienił postrzeganie siebie.

Tę historię wielokrotnie opowiadał jeszcze podczas różnych przemów i sesji z osobami chorymi. Kiedyś, podczas jednej z takich sesji, pewien budowniczy powiedział mu, że jak w branży budowlanej, ktoś popełni taki błąd, to mówi klientowi, że to właściwość specjalna i nalicza mu kolejne 3 tysiące dolarów. Kluczowe jest tu podejście do samego błędu.  „Wszystkie Twoje błędy, są Twoimi właściwościami specjalnymi, które sprawiają, że jesteś bardziej sympatyczny i interesujący. Całkowicie idealny byłbyś tylko wrzodem na tyłku, nie był byś człowiekiem.”

Tak więc popełniaj błędy, ale nie trać z oczy 99% swoich pozytywnych cech. 😀

Dziękuję, że to czytasz, bo choć nie jestem idealną blogerką, widzę resztę rzeczy, które robię super. 😀🙏