JOGA – Kurs wprowadzający

JOGA – Kurs wprowadzający

Kurs wprowadzający do Ashtanga Jogi to 8 zajęć, podczas których poznasz tę tradycyjną metodę pod okiem nauczyciela. W ten sposób otrzymasz narzędzia, do praktyki własnej. Po kursie z łatwością dołączysz także do regularnych zajęć w tym podejściu.
Kurs jest dedykowany osobom początkującym, tym którzy po dłuższej przerwie chcą wrócić na matę oraz dla tych, którzy czują potrzebę usystematyzowania wiedzy oraz uzyskania praktycznych wskazówek.

Czego możesz się spodziewać?
1% teorii – dowiesz się jak oddychać w czasie praktyki oraz czym są punkty drishti. Poznasz także główne filary, na których opiera się tradycyjna Ashtanga Vinyasa Yoga oraz jej wpływ na ciało i umysł.
99% praktyki – nauczysz się poprawnie wykonywać Powitania Słońca (Surya Namaskara A i B) oraz najprawdopodobniej połowę asan (pozycji) Pierwszej Serii. Najprawdopodobniej, gdyż damy sobie odpowiedni czas i przestrzeń na uwzględnienie potrzeb i tempa rozwoju. Bez zbędnego pośpiechu. ☺

Otrzymasz od nas materiały ułatwiające praktykę własną.

Zajęcia stanowią cały cykl, w ramach którego uczymy się jak oddychać podczas praktyki oraz jak bezpiecznie wykonywać pozycje i połączyć ruch z oddechem w harmonijną całość. Nie ma możliwości dołączenia w połowie kursu. Jeśli wiesz, że któryś z terminów może Ci wypaść, istnieje możliwość odrobienia zajęć lub skorzystania z transmisji on-line na żywo.

TERMINY ZAJĘĆ
31 stycznia 18:00 – 19:15
2 lutego 18:00 – 19:15
7 lutego 18:00 – 19:15
9 lutego 18:00 – 19:15
14 lutego 18:00 – 19:15
16 lutego 18:00 – 19:15
21 lutego 18:00 – 19:15
23 lutego 18:00 – 19:15

Koszt: 200zł – Karnet upoważnia do uczestniczenia w 8 spotkaniach w ramach kursu wprowadzającego + 2 dodatkowe wejścia na dowolne zajęcia ( łącznie 10 wejść). Karnet jest ważny 30 dni od pierwszego zapisu, czyli do 1 marca.

Zapisy:
– mail: yoga@stanharmonii.pl lub kontakt@karolinasumiska.com
– telefon: +48 506 384 645 lub +48 533 233 064
– strona: https://stanharmonii.pl/cennik-i-grafik/

Prowadząca
Karolina Sumińska (chouchou_yoga)
Na macie od 2015 roku. Od początku praktykuję Ashtanga Joga. Przypadkowa decyzja o wybraniu się na zajęcia jogi stała się początkiem przygody życia! Bardzo szybko włączyłam regularną praktykę do mojej codzienności, co zaowocowało pierwszą podróżą do Indii w 2018 roku. Spędziłam w Mysore dwa miesiące, praktykując pod okiem Guru Sharatha Joisa w instytucje KPJAYI (dzisiaj Sharath Yoga Center) w Indiach. Regularnie uczestniczę w zajęciach oraz warsztatach z nauczycielami autoryzowanymi przez KPJAYI/SYC takimi jak Ewelina Bejgrowicz, Taylor Hunt, Lucas Carvalho, Mati Guerra czy Max Czenszak. W pewnym momencie na mojej ścieżce rozwoju pojawiła się uważność. Ukończyłam kurs z zakresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz szkolenia w Mindful Schools-101: Mindfulness Foundations i Palouse Mindfulness. Uważność stanowi uzupełnienie mojej praktyki i sprawia mi ogromną radość.Stawiam na balans, uważny ruch i głęboki oddech ! 🙂

Organizatorka
Dorota Priebe – Kubiak (Stan Harmonii) Jestem nauczycielką jogi w standardzie Yoga Alliance (RYT200). Swoją podróż z Ashtanga Mogą rozpoczęłam w 2012 roku. To była miłość od pierwszego świadomego oddechu. Dostałam narzędzie do poznania siebie i rozwoju osobistego. Od tamtej pory praktyka jogi jest częścią mojego życia, dodaje mi sił i pozwala odnaleźć się w każdej sytuacji. Od 2016 roku prowadzę zajęcia tradycyjnej Ashtanga Yogi oraz nowoczesnej Vinyasy. Na własnej skórze doświadczyłam praktyki jogi w ciąży. Wciąż się rozwijam i uczestniczę w licznych warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami z Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore (KPJAYI) m. in. Max Czenszak, Tylor Hunt, Mark Flint, Mati Guerra, Mateusz Deker, Nancy Gilgoff. Odkąd zostałam mamą poszukuję więcej łagodności w praktyce jogi. Równoważę ognistą Ashtange subtelnymi formami pracy z ciałem i umysłem. W 2019 roku ukończyłam kurs medytacji Prana Vidya oraz Mantra Yogi prowadzone przez Quaternity Institute. Fascynuje mnie mnogość narzędzi, jakie oferuje joga. Zgłębiam pracę z dźwiękiem (mantry), oddechem (pranajama) i medytację. W 2018 roku zrealizowałam swoje największe marzenie tworząc studio Stan Harmonii. Udało mi się zgromadzić wspaniały zespół nauczycielek i masażystów, aby każdy mógł holistycznie zadbać o siebie i odnaleźć swoją drogę do Stanu Harmonii.

Do zobaczenia!